4 Adımda Kliniğinizin Online Görünürlüğünü Artırın

Nisa Atıcı
October 5, 2021
2 dk
4 Adımda Kliniğinizin Online Görünürlüğünü Artırın

Günümüzde dijital alandaki varlığınız, daha önce hiç olmadığı kadar başarınızı etkilemektedir. İyi bir online görünüme sahip olmak, insanların size güvenmesini sağlar. 

Peki bunu nasıl başarabilirsiniz?

İnternette iyi bir izlenim bırakmak için kullanabileceğiniz birden fazla yöntem vardır: 

  • İnternet Sitesine Sahip Olmak
  • Değerlendirme Alabileceğiniz Sitelerde Yer Almak (Google Business, Doktor Takvimi, Doktor Sitesi, Yelp…)
  • Sosyal Medya Kullanmak
  • Blog Oluşturmak

İnternet Sitesine Sahip Olmak 

İnsanlar diş ve ağız tedavisi görme amacıyla sizden randevu almadan önce kliniğiniz, hizmetleriniz ve ekibiniz hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ister. Bir bakıma internet siteniz sizin CV’nizdir. Profesyonel olarak hazırlanmış bir web sitesi sayesinde sıkça sorulan sorulara cevap vererek, tedavilerinize erişmek isteyen kişileri bilgilendirebilirsiniz. 

Değerlendirme Alabileceğiniz Sitelerde Yer Almak

Hastaların büyük bir çoğunluğu randevu alırken hekimler hakkında yazılan yorumları incelemeden karar vermiyor. Yani, tedavi gören kişilerin deneyimleri potansiyel hastaların sizi seçmesinde kritik bir role sahip. İnternette ne kadar çok olumlu değerlendirmeye sahip olursanız, hastaların kliniğinizi tercih etmek için de o kadar çok sebebi olacaktır. 

Sosyal Medya Kullanmak

Sosyal medya, hastalarınızla organik ilişkiler kurmanın ve ilişkilerinizi beslemenin en iyi yollarından biri. Hastalarınızı hayatınıza dahil edin. Facebook, Instagram, Twitter gibi platformlarda oluşturacağınız hesapları aktif bir şekilde kullanarak  hastalarınızla aranızda etkili bir iletişim geliştirebilirsiniz. 

Blog Oluşturmak

İnternet sitenizin bir blog sayfasına sahip olması çok önemli. Blog üzerinden diş sağlığı, alandaki yenilikler ya da kliniğinizdeki gelişmeler ile ilgili içerikler paylaşarak hastaları bilgilendirebilirsiniz. Bu yazılar sayesinde profesyonel bir görünüm elde edebilir hem de google aramada sıralamanızı yükseltebilirsiniz. 

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Klinikler ve hastalar, ilk randevu talebinden itibaren kontrollerin bitmesine kadar uzun bir zaman aralığında etkileşimde kalırlar ve her iki tarafa da birtakım sorumluluklar düşer.

Halit Eskici
July 19, 2022
4 dakika

Telefon kullanımının büyük artışlar gösterdiği bu dönemde, diş klinikleri için de mobil uygulama entegrasyonu artık bir gereklilik olmuştur.

Halit Eskici
June 16, 2022
4 dakika

Hasta randevu raporları, değerli zamanınızdan tasarruf etmenizi ve geri kalan zamanda hastalarınıza daha çok odaklanmanızı sağlar.

Halit Eskici
May 20, 2022
5 dakika

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle