4 Adımda Kliniğinizin Online Görünürlüğünü Artırın

Nisa Atıcı
January 24, 2023
2 dk
4 Adımda Kliniğinizin Online Görünürlüğünü Artırın

Günümüzde dijital alandaki varlığınız, daha önce hiç olmadığı kadar başarınızı etkilemektedir. İyi bir online görünüme sahip olmak, insanların size güvenmesini sağlar. 

Peki bunu nasıl başarabilirsiniz?

İnternette iyi bir izlenim bırakmak için kullanabileceğiniz birden fazla yöntem vardır: 

  • İnternet Sitesine Sahip Olmak
  • Değerlendirme Alabileceğiniz Sitelerde Yer Almak (Google Business, Doktor Takvimi, Doktor Sitesi, Yelp…)
  • Sosyal Medya Kullanmak
  • Blog Oluşturmak

İnternet Sitesine Sahip Olmak 

İnsanlar diş ve ağız tedavisi görme amacıyla sizden randevu almadan önce kliniğiniz, hizmetleriniz ve ekibiniz hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ister. Bir bakıma internet siteniz sizin CV’nizdir. Profesyonel olarak hazırlanmış bir web sitesi sayesinde sıkça sorulan sorulara cevap vererek, tedavilerinize erişmek isteyen kişileri bilgilendirebilirsiniz. 

Değerlendirme Alabileceğiniz Sitelerde Yer Almak

Hastaların büyük bir çoğunluğu randevu alırken hekimler hakkında yazılan yorumları incelemeden karar vermiyor. Yani, tedavi gören kişilerin deneyimleri potansiyel hastaların sizi seçmesinde kritik bir role sahip. İnternette ne kadar çok olumlu değerlendirmeye sahip olursanız, hastaların kliniğinizi tercih etmek için de o kadar çok sebebi olacaktır. 

Sosyal Medya Kullanmak

Sosyal medya, hastalarınızla organik ilişkiler kurmanın ve ilişkilerinizi beslemenin en iyi yollarından biri. Hastalarınızı hayatınıza dahil edin. Facebook, Instagram, Twitter gibi platformlarda oluşturacağınız hesapları aktif bir şekilde kullanarak  hastalarınızla aranızda etkili bir iletişim geliştirebilirsiniz. 

Blog Oluşturmak

İnternet sitenizin bir blog sayfasına sahip olması çok önemli. Blog üzerinden diş sağlığı, alandaki yenilikler ya da kliniğinizdeki gelişmeler ile ilgili içerikler paylaşarak hastaları bilgilendirebilirsiniz. Bu yazılar sayesinde profesyonel bir görünüm elde edebilir hem de google aramada sıralamanızı yükseltebilirsiniz. 

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

On-premise yazılımların yanı sıra bulut tabanlı hasta takip yazılımları da ortaya çıkmış ve yaygınlaşmıştır. Peki bu sistemlerden hangisini kliniğinizde kullanmak daha mantıklı?

Sema Türker
February 7, 2023

06 Ekim 2022 tarihli yeni yönetmeliğe göre diş muayenehanesi açmak için gerekli fiziki şartlar değişti. Bu makalede, uygun klinik ölçüleri ve fiziki standartlarına bakalım.

Sema Türker
January 27, 2023

Vergi Usul Kanunundaki değişiklikler ile fatura ve makbuzların elektronik ortama taşınması ile diş hekimlerinin de e-fatura ve e-smm sistemlerine geçmesi zorunlu hâle gelmiştir.

Sema Türker
January 18, 2023

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle