Diş Hekimliği İçin Daha Fazla Zaman

Altug Guzeloglu
January 24, 2023
2 dk
Diş Hekimliği İçin Daha Fazla Zaman

Geçen yıldan beri devam eden pandemi, tüm sektörleri etkilediği gibi diş hekimlerinin de çalışma düzenini ve klinik yönetimini değiştirdi.

US News ve World Report’un bağımsız kuruluşu Fair Health tarafından yürütülen araştırmada, Dişçilik Hizmetleri ve COVID-19'un Etkisi: Özel Taleplerin Analizi üzerine odaklanıldı. En önemli nokta ise yasaklar kaldırıldıktan sonra bile diş hekimliği hizmet kullanımının hala düşük olmasıydı. "Dişçilik hizmetlerinin kullanımı, bir önceki yıla göre 20 Mart 2020'de yüzde 75 ve Nisan 2020'de yüzde 79 düştü. Bu, COVID-19 pandemisinin olumsuz etkisini gösteriyordu. Birçok ülkede yasakların gevşetildiği Mayıs 2020’de bile dişçilik hizmeti kullanımında, Mayıs 2019'a kıyasla %27 oranında bir düşüş yaşandı.”

News ve World Report'un bağımsız kuruluşu Fair Health tarafından yürütülen araştırmada Dişçilik Hizmetleri ve COVID-19'un Etkisi: Özel Taleplerin Analizi  üzerine odaklandı. En önemli nokta ise yasaklar kaldırıldıktan sonra bile diş hekimliği hizmet kullanımının hala düşük olması. "Dişçilik hizmetlerinin kullanımı, bir önceki yılın aynı aylarına göre Mart 2020'de %75 ve Nisan 2020'de %79 düştü ve bu da COVID-19 pandemisinin etkisini gösteriyor. Birçok ülkede bu yasakların gevşetildiği 2020 Mayıs ayında, dişçilik hizmeti kullanımı Mayıs 2019'a kıyasla %27 oranında düştü."

Artık dünyadaki tüm başarılı hekimler, kliniklerini efektif bir şekilde bulut tabanlı klinik yönetim sistemiyle yeni normale adapte ediyor. Peki bulut tabanlı bir klinik yönetim sistemi, kliniğinizi yeni normale nasıl adapte eder?

COVID-19 salgını sırasında teknoloji ve özellikle bulut tabanlı platformlar gündelik hayatımızın birçok alanında hepimiz için kolaylıklar sağladı. Bulut teknolojisi başkalarıyla iletişimde kalmamızı, ödemelerimizi güvenli bir şekilde gerçekleştirmemizi ve daha birçok alanda işlerimizi kolaylaştırmamızı sağladı. Diş hekimlerine ise; hasta bakımındaki süreçlerin düzene koyulması, temassız ödeme, ekiplerin yönetimi gibi birçok fayda sundu.

COVID-19 tedbirlerinin azaldığı bu dönemde, diş kliniklerinin önlemleri sürdürmesi gerekmektedir. KKD kiti, HES kodu alma, ön muayene, COVID-19 Triyaj formlarının doldurulması gibi kliniğin günlük işleyişine ek birçok tedbir bulunmaktadır.

Bu işlemlerin tamamını Medicasimple aracılığıyla ekibiniz ya da siz çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Güvenli Uzaktan Erişim

Birçok kişi pandemiden dolayı evden çalışmaya başladı. Güvenli bulut tabanlı sistemimiz ile ekibiniz ister klinikte, ister evde olsun Medicasimple’a dilediği zaman erişebilme imkanına sahiptir. Ülke dışında da olsanız, kliniğinizin tüm işleyişini telefondan ya da internete bağlı bir cihazdan yönetebilir, kontrol edebilirsiniz.

Paylaşılan takvimler, Medicasimple chat ve görev yönetimi gibi modüller sayesinde personeliniz de uzaktan her şeyi takip edip aksiyon alabilir.

Otomasyon

Hasta iletişimini SMS ve e-maille otomatize etmek (Randevu Hatırlatma, Ödeme Hatırlatma, Fatura İletimi vb.) hasta deneyimini iyileştireceği gibi, hastalarınızın kliniğinize olan güvenini de artıracaktır. Yani hastalarla aranızdaki tüm bilgi alışverişini otomatize edebilirsiniz. Randevu saatleri, hatırlatmalar, faturalar veya imza gerektiren randevu öncesi ve sonrası belgelerin hepsini belirlediğiniz kurallarla hastalarınıza iletebilir ya da alabilirsiniz.

Otomasyon, tedavi sürecinde gerçekleşebilecek olası hataları kaldırarak hasta deneyimini baştan sona tasarlamanıza ve kusursuzlaştırmanıza yardımcı olacaktır. Artık ekibiniz, manuel işlerle zaman kaybetmek yerine tasarladığınız deneyimde hastalarınıza daha fazla yardımcı olabilir.

Bulut tabanlı klinik yönetim sistemini kullanan diş hekimleri, kliniklerini daha efektif bir şekilde yöneterek diğer diş hekimlerine göre çok daha donanımlı olacaklar. Siz de kliniğinizde bulut tabanlı sistem kullanmak istiyorsanız Medicasimple ile hemen iletişime geçin.

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

06 Ekim 2022 tarihli yeni yönetmeliğe göre diş muayenehanesi açmak için gerekli fiziki şartlar değişti. Bu makalede, uygun klinik ölçüleri ve fiziki standartlarına bakalım.

Sema Türker
January 27, 2023

Vergi Usul Kanunundaki değişiklikler ile fatura ve makbuzların elektronik ortama taşınması ile diş hekimlerinin de e-fatura ve e-smm sistemlerine geçmesi zorunlu hâle gelmiştir.

Sema Türker
January 18, 2023

Ulusal Sağlık Sistemi Verileri, hastanın, tedavi amacıyla sağlık kuruluşuna başvurması ile başlayan tedavi sürecine ilişkin Ulusal Sağlık Sistemi merkezi veritabanına gönderilip işlenen bilgileridir.

Sema Türker
January 12, 2023

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle