Diş Hekimliği İçin Daha Fazla Zaman

Altug Guzeloglu
September 24, 2021
2 Dakika
Diş Hekimliği İçin Daha Fazla Zaman

İçindekiler

Geçen yıldan beri küresel bir pandemi ile başa çıkıyoruz ve bu durum tüm sektörleri etkilediği gibi diş hekimlerinin de çalışma düzenini ve klinik yönetimini değiştirdi.

US News ve World Report'un bağımsız kuruluşu Fair Health tarafından yürütülen araştırmada  Dişçilik Hizmetleri ve COVID-19'un Etkisi: Özel Taleplerin Analizi  üzerine odaklandı. En önemli nokta ise yasaklar kaldırıldıktan sonra bile diş hekimliği hizmet kullanımının hala düşük olması. "Dişçilik hizmetlerinin kullanımı, bir önceki yılın aynı aylarına göre Mart 2020'de %75 ve Nisan 2020'de %79 düştü ve bu da COVID-19 pandemisinin etkisini gösteriyor. Birçok ülkede bu yasakların gevşetildiği 2020 Mayıs ayında, dişçilik hizmeti kullanımı Mayıs 2019'a kıyasla %27 oranında düştü."

Artık dünyadaki tüm başarılı hekimler kliniklerini efektif bir şekilde bulut tabanlı bir klinik yönetim sistemiyle yeni normale adapte ediyorlar. Peki bulut tabanlı bir klinik yönetim sistemi kliniğinizi yeni normale nasıl adapte eder?

COVID-19 salgını sırasında teknoloji ve özellikle bulut tabanlı platformlar gündelik hayatımızın birçok alanında hepimiz için kolaylıklar sağlamakta. Bulut teknolojisi başkalarıyla iletişimde kalmamızı, ödemelerimizi güvenli bir şekilde gerçekleştirmemizi ve daha birçok alanda işlerimizi kolaylaştırmaktadır. Diş hekimleri içinse hasta bakımındaki süreçlerin düzene koyulması, temassız ödeme, ekiplerin yönetimi gibi birçok fayda mevcuttur.

COVID-19 tedbirlerinin azaldığı bu dönemde diş kliniklerinin önlemleri almaya devam etmesi gerekmektedir. KKD kiti, HES Kodu alma, Ön Ziyaret COVID-19 Triyaj Formlarının doldurulması gibi kliniğin günlük işleyişine ek birçok tedbir bulunmaktadır. Bu işlemlerin tamamını Medicasimple aracılığıyla ekibiniz ya da siz çok kolay halledebilirsiniz.

Güvenli Uzaktan Erişim

Birçok kişi pandemiden dolayı evden çalışıyor, güvenli bulut tabanlı sistemimiz ile ekibiniz ister klinikte, ister evde olsun Medicasimple’a dilediği zaman erişebilme imkanına sahiptir. Ülke dışında da olsanız kliniğinizin tüm işleyişini tek bir telefondan ya da internete bağlı bir cihazdan yönetebilir, kontrol edebilirsiniz.

Paylaşılan takvimler, Medicasimple chat ve görev yönetimi gibi modüller sayesinde uzaktaki personeliniz de her şeyi takip edip aksiyon alabilir.

Otomasyon

Hasta iletişimini SMS ve E-maille otomatize etmek (Randevu Hatırlatmaları, Ödeme Hatırlatma, Fatura İletimi vb.) hasta deneyimini iyileştireceği gibi aynı zamanda hastalarınızın kliniğinizin markasına olan güvenlerini de arttıracaktır. Yani hastalarla aranızdaki tüm bilgi alışverişlerini otomatize edebilirsiniz. Randevu saatleri, hatırlatmaları, faturalar veya imza gerektiren randevu öncesi ve sonrası belgelerin hepsini tanımladığınız kurallarla hastalarınıza iletebilir ya da alabilirsiniz.

ALT BAŞLIK 1

Otomasyon, hastanın yolculuğunda gerçekleşebilecek olası hataları kaldırarak hasta deneyimini baştan sona tasarlamanıza ve kusursuzlaştırmanıza yardımcı olacaktır. Artık ekibiniz manuel işlerle zaman kaybetmek yerine tasarladığınız deneyimde hastalarınıza yardımcı olabilirler.

ALT BAŞLIK 2

Bulut tabanlı klinik yönetim sistemini kullanan diş hekimleri muayenehanelerinin daha fazlasını efektif bir şekilde yöneterek diğer diş hekimlerine göre çok daha donanımlı olacaklar. Siz de kliniğinizde bulut tabanlı sistem kullanmak istiyorsanız Medicasimple ile şu an iletişime geçin.

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Hem kendiniz hem de hasta memnuniyeti için stres yönetimini iyi yapmalısınız. Peki ama nasıl?

Nisa Atıcı
October 22, 2021
4 dk

Günümüzde hala birçok diş kliniğinde randevuları planlamak için telefon görüşmesi yapmak gerekiyor. Bu durum, hastaların bir sonraki randevu planlamasında isteksiz davranmasına yol açabiliyor.

Nisa Atıcı
October 22, 2021
4 dk

Diş hekimliğinde başarınızı etkileyen en önemli faktörlerden biri de finans yönetimidir. Finansal açıdan kliniğinizi doğru yönetemiyorsanız kliniğinizin işleyişini sürdüremezsiniz.

Nisa Atıcı
October 13, 2021
4 dk

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Randevu Oluştur.