Diş Kliniği Yönetimi İçin Mobil Uygulama

Nisa Atıcı
January 24, 2023
3 dakika
Diş Kliniği Yönetimi İçin Mobil Uygulama

Günümüzde artık ne yapmak isterseniz isteyin bunun için mutlaka geliştirilmiş bir mobil uygulama bulunuyor. İnsanlar akıllı telefonlara, yalnızca gittikleri her yerde sosyal medya hesaplarından paylaşım yapabilmesine veya emaillerini kontrol edebilmesine imkân tanıdığı için bağlı hale gelmedi. Telefonlarımız sayesinde alışveriş yapabildiğimiz, randevu alabildiğimiz, bankacılık işlemlerini yapabildiğimiz, her sorunumuzu Google’da aratabildiğimiz ve eskiden daha fazla zaman alan diğer işleri yapabildiğimiz için bugün telefonlarımızı yanımızdan ayırmıyoruz. Teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyorken niçin bu yeniliklere yaşamımızda yer vermeyelim ki?

Günümüzde diş tedavisi görmek isteyen bir kişinin de yaptığı ilk iş hemen internetten araştırma yapmak oluyor. İnternetten rahatsızlığının ne olabileceğine dair bir bilgi arıyor, ardından da yakınlarında bu sorunu tedavi edebilecek bir diş hekimi! Bu yüzden diş hekimleri sosyal medya, web sitesi ve mobil uygulama gibi araçların yardımıyla potansiyel hastalar için internetten erişilebilir olmalı. Hem web sitenizde diş sağlığı ile ilgili paylaşacağınız yazılarla hem de sosyal medya hesapları ve klinik yönetim programınızın mobil uygulamasıyla kişilerin size ulaşmasını kolaylaştırmanız gerekmektedir.

Önceki yazılarımızda sosyal medya ve web sitesi kullanımına dair faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri sizinle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Medicasimple’ın mobil uygulamasından bahsedeceğiz. Kliniğinizi her yerden ve her zaman yönetebileceğiniz diş kliniği mobil uygulamamız sayesinde klinik yönetiminde yeni bir dönemin kapılarını aralıyoruz!

Medicasimple’a Her Yerden Her Zaman Erişim

Bulut tabanlı klinik yönetim sistemi Medicasimple’a artık mobil cihazlarınız aracılığıyla da erişim sağlayarak kliniğinizi uzaktan yönetebilirsiniz. Örneğin pazar günleri dışarıda ailenizle vakit geçiriyorken ya da arkadaşlarınızla yemek yiyorken ertesi günün programına bakmanız gerekti. Bilgisayar yanımda değil diye dert etmeyin! Telefonunuz sayesinde hızlıca Medicasimple klinik programını açarak günlük, haftalık, aylık takviminizi görüntüleyebilirsiniz. Online randevu programını ve ayrıca hastalarınızın tedavi planlamalarını inceleyebilir, ödemelerinizi kontrol edebilirsiniz.

Diş kliniğinizden uzaktayken aklınız işlerde mi kalıyor? Klinik yönetimi aksar diye endişe mi ediyorsunuz? Artık bu sıkıntılarınızı geride bırakabilirsiniz! Diş klinik programı Medicasimple’ın mobil uygulaması dilediğiniz yerden istediğiniz işlemi yapmanızı mümkün kılıyor. Kliniğinizi uzaktan yöneterek klinik ekibinizin görev takibini yapabilirsiniz. Çalışanlarınıza yeni görevler ekleyebilir ya da mevcut görevlerde değişiklik yapabilirsiniz. Bunun dışında tedavi planlamalarını gözden geçirebilir, stok takibi yapabilirsiniz.

Daha bitmedi! Mobil uygulamamızın bildirimleri sayesinde, kliniğinizdeki son haberleri anında öğrenme imkanınız var. Çalışanlarınızdan biri verilen görevi tamamladığında, bir hastanız randevu günü ve saatini değiştirdiğinde, sıradaki randevu için hastanız kliniğe girdiğinde, stoktaki malzemeler tükenmeye başladığında anında bildirim alacaksınız! Kliniğiniz size her an olup biteni bildirim aracılığıyla söyleyecek!

Medicasimple mobil uygulaması ile diş kliniğinizin günlük işleyişi çok daha kolay bir hale gelecektir. Bulut tabanlı sistemde saklanan tüm hasta ve klinik verilerinize anında erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulama size olduğu kadar, hastalarınıza da çok büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Daha İyi Bir Deneyim

Medicasimple’ın mobil uygulaması, hastalarınıza  telefonlarından randevu alabilmesine, ödeme yapabilmesine, soru sorabilmesine ve geri bildirim bırakabilmesine olanak tanıyacaktır. Ek olarak, uygulamamız hastalara son dakika boşalan randevular gibi önemli bilgileri ileten anlık bildirimler sağlayabilecektir. Sonuç olarak, hastalar daha kolay randevu alabilecek. Böylece günlük hayatında çok yoğun olan hastalarınız, sizin kliniğinizden randevu almanın kolaylığını yaşayacak, kliniğinize olan bağlılığı gelişecektir. Ayrıca hasta-doktor ilişkisi de gelişim gösterecektir.

Diş hekimliği muayenehaneniz için bir mobil uygulamaya sahip olmak, giderek daha fazla dijitalleşen ve teknolojik gelişmelerin her gün katlanarak iyileştiği toplumumuzda çok önemlidir. Kliniğinizin başarısı için teknolojik yeniliklere karşı her zaman açık olmalısınız.Kliniğinizin işleyişini iyileştirme ve hastalarınıza mükemmel bir deneyim sunma fırsatı için hemen şimdi Medicasimple ile iletişime geçin!

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

On-premise yazılımların yanı sıra bulut tabanlı hasta takip yazılımları da ortaya çıkmış ve yaygınlaşmıştır. Peki bu sistemlerden hangisini kliniğinizde kullanmak daha mantıklı?

Sema Türker
February 7, 2023

06 Ekim 2022 tarihli yeni yönetmeliğe göre diş muayenehanesi açmak için gerekli fiziki şartlar değişti. Bu makalede, uygun klinik ölçüleri ve fiziki standartlarına bakalım.

Sema Türker
January 27, 2023

Vergi Usul Kanunundaki değişiklikler ile fatura ve makbuzların elektronik ortama taşınması ile diş hekimlerinin de e-fatura ve e-smm sistemlerine geçmesi zorunlu hâle gelmiştir.

Sema Türker
January 18, 2023

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle