Hasta Görüşleri Online İtibarım İçin Önemli mi?

Nisa Atıcı
October 5, 2021
2 dk
Hasta Görüşleri Online İtibarım İçin Önemli mi?

Yemekten giyime, seyahatten sağlığa hayatımızın birçok alanında aldığımız kararlarda etkili olan internet, ürün veya hizmet satın alan kişilerin herhangi bir kısıtlama olmadan değerlendirme yapmasına olanak sunuyor. Hizmetin ya da ürünün başarısını objektif bir şekilde ele alabilen müşterilerin bu görüşleri, birçok kişi için daha güven verici.

Bu durum elbette, sağlık sektöründe de geçerli. Yapılan bir araştırmaya göre hastaların yüzde 90’ından fazlası, internette doktor araştırırken hasta yorumlarını inceliyor. 

Yukarıda verilen grafiğe göre hasta yorumları;

  • Mevcut hastaların size ve kliniğinize olan bağlılığında 
  • Potansiyel hastaların ise sizi ve kliniğinizi seçme kararında

etkili oluyor.

Kliniğinize, size ya da ekibinize gelen olası bir olumsuz değerlendirme canınızı sıkmasın. Birçok durumda hastalar, abartılı ifadeler içeren aşırı olumsuz yorumları dikkate almıyor dolayısıyla bu tarz yorumların itibarınıza yönelik zararı oldukça sınırlı. 

Yorum ne kadar olumsuz olursa olsun, nazikçe cevap vermeye özen göstermelisiniz. Potansiyel hastaların, bu profesyonel duruşunuzdan ötürü negatif yorumları hoş görme ihtimali daha yüksektir. 

Hasta yorumlarını kullanmak, kliniğinizi geliştirmek ve hasta deneyimini iyileştirmek için mükemmel bir fırsattır. Bu konuda geri kalmak istemiyorsanız, internette hakkınızda yazılan değerlendirmeleri sıkça kontrol edip yanıtlayarak hastalarınızın görüşlerine değer verdiğinizi gösterin. Yeterince olumlu geri bildirim alamamaktan şikayetçi iseniz diğer yazımıza göz atabilirsiniz! :)

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Klinikler ve hastalar, ilk randevu talebinden itibaren kontrollerin bitmesine kadar uzun bir zaman aralığında etkileşimde kalırlar ve her iki tarafa da birtakım sorumluluklar düşer.

Halit Eskici
July 19, 2022
4 dakika

Telefon kullanımının büyük artışlar gösterdiği bu dönemde, diş klinikleri için de mobil uygulama entegrasyonu artık bir gereklilik olmuştur.

Halit Eskici
June 16, 2022
4 dakika

Hasta randevu raporları, değerli zamanınızdan tasarruf etmenizi ve geri kalan zamanda hastalarınıza daha çok odaklanmanızı sağlar.

Halit Eskici
May 20, 2022
5 dakika

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle