Hasta Randevu Raporları ve Randevu Hacmi Artırma Yöntemleri

Halit Eskici
January 24, 2023
5 dakika
Hasta Randevu Raporları ve Randevu Hacmi Artırma Yöntemleri

Medicasimple ekibi olarak diş kliniği yönetmenin birçok sorumluluk ve baskı getirdiğini biliyoruz. Hedeflere ulaşmak, ekibin mutluluğunu sağlamak ve en iyi hasta deneyimini sağlarken yapılacaklar listesini tamamlamak göze hiç bitmeyecek gibi gelebilir. Bu nedenle, bulut tabanlı dijital klinik yazılımımız ile klinik yönetim stresini sizin için en aza indirmeye çalışıyoruz.

Medicasimple’ın detaylı dijital randevu raporları, değerli zamanınızdan tasarruf etmenizi ve geri kalan zamanda hastalarınıza daha çok odaklanmanızı sağlayan birçok yoldan sadece biridir. Siz işinizi yaparken, kliniğiniz için gözünüz arkada kalmadan Medicasimple’ın size sağlamış olduğu hasta analizleri ile gidişatınızı takip edebilir ve gönül rahatlığı ile hastalarınıza odaklanabilirsiniz.

Haftalık olarak hazırlanan dijital kayıp hasta raporları, randevu takvimini otomatik bir şekilde tarayarak el ile yapılacak iş yükünü tamamen sıfıra indirmektedir. Bu raporlarda, kayıp hastaların haftalık veya dilerseniz aylık raporları bulunmaktadır ve bu raporlar sayesinde normalde fark edilmesi zor olabilen klinik-hasta etkileşimi, hastaların kliniğinize geri dönme oranı, iptal edilen veya gerçekleşmeyen randevu analizleri tek tıkla karşınıza çıkmaktadır.

Kayıp Hasta Kazanım Süreci

Kayıp hastaları geri kazanmanın sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Sürecin nasıl ilerlediğini tam olarak anlamadığınız takdirde biraz göz korkutucu ve uğraştırıcı görünebileceğini takdir ediyoruz. Sonuçta, kliniğiniz sizin işiniz ve neler olup bittiğini bilmek istiyorsunuz.

  Aslında, kayıp hasta kazanım iş akışının anlaşılması iyi bir klinik yönetim yazılımıyla oldukça kolaydır.

  • Online hasta takip programı detaylı haftalık raporlama sistemi sayesinde kayıp hastalar tespit edilir.
  • Klinik yönetim yazılımı aracılığıyla hastanın geri kazanımı doğrultusunda kişiselleştirilmiş bir SMS gönderilir.
  • Gönderilen SMS sayesinde hasta, dilediği takdirde kolaylıkla randevu oluşturma talebini iletebilir.
  • İletilen randevu talebi klinik tarafından da onaylanır onaylanmaz hasta bilgilendirilir.
  • Medicasimple sayesinde detaylı raporlama sistemi ile klinikler için çok önemli bir husus olan hasta geri kazanımı sağlanmış olur.
  • Geri kazandığınız veya kazanmak istediğiniz hastalarınızı randevu tiplerine göre de filtreleyebilirsiniz. Örneğin, kontrol randevusunu kaçırmış hastalarınız için ayrı, ölçü veya prova randevusunu kaçırmış hastalarınız için ayrı mesajlar gönderip farklı randevu tiplerini kullanabilirsiniz.. 

Dijital randevu raporları, klinik gereksinimleriniz etrafında etkili bir şekilde çalışır. Medicasimple size, özelleştirilebilir ayarlarınıza bağlı olarak, randevu gerektiren hastalara özelleştirilmiş SMS’ler göndermenizi sağlar- böylece endişelenmenize gerek kalmaz. Sadece bununla kalmaz, SMS’leri en uygun zamanda göndererek etkili bir bildirim süreci sunar.

Örneğin, hasta raporu sonucunda bir hastanın haftaya salı günü randevu alması gerektiğini belirlerse hatırlatmaSMS’ini istediğiniz saat öncesinden hastanıza gönderebilirsiniz. Böylece doğru zamanda etkili hatırlatmalar ile olası bir randevu iptali veya hasta randevuya katılmamasının önüne geçilerek aynı sürecin tekrarlanması engellenir. Medicasimple klinik yönetim yazılımı sayesinde klinik-hasta iletişimi en üst seviyeye çıkarılmış olur. 

Neden Hasta Geri Kazanımı?

Medicasimple, hastalarınızla sağlam ve yapıcı ilişkiler kurmanın önemini anlar. Yaklaşan randevuları onlara bildirdiğinizde yakınlık kurabilir, hasta bağlılığını ve kliniğinize geri dönme ihtimalini artırabilirsiniz. Bu kullanım sadece randevulu hastalarda değil, hasta kayıt sisteminde var olan tüm kişiler için geçerlidir.

Kayıp hasta raporları ve geri kazanım yöntemlerini kliniğinize özel ayarlamak gayet kolaydır. Ödeme planı, planlanan tedaviler, hasta aranma tarihi veya randevu günü gibi ve SMS metinlerini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu sayede, kliniğinizin en profesyonel hizmeti ve değerli bir hasta deneyimi sağladığından emin olabilirsiniz.

Medicasimple Kayıp Hasta Analiz Ekranı

Giden mesaj limitlerini ve günlük programları kolayca ayarlayabilirsiniz- böylece ne zaman daha fazla arama bekleyeceğinizi (arama trafiğinizi yoğunluğunu) bilir ve sekretarya ekibinizi belirlenen aramaları ve hatırlatmaları yapmaları için hazırlarsınız. Online randevu sistemi ile kliniğinizde gerçekleşecek işlemleri önceden takip ederek ona göre aksiyon alabilirsiniz.

Hastalarınızın randevularını kolayca almalarının bir yolu olan Medicasimple online randevu yazılımı ile hasta bilgilendirici SMS’ler ve hatırlatmalar etkili bir şekilde kullanılabilir. Bu sayede siz, ekibiniz ve hastalarınız zamandan tasarruf eder.  

Medicasimple ekibi olarak, diş hekimliği için değerli zamanınızı kendinize ve kliniğinize ayırmanız için her zaman çok çalışıyoruz. Online randevu ve kayıp hasta kazanımı ile kliniğinizin koltuklarını doldurabilir, hastalarınızı bilgilendirebilir ve en iyi ağız sağlığı bakımını sağladığınızdan emin olabilirsiniz.

Bu yazımızda hasta analizlerinin bir klinik için ne kadar önemli olduğunu, dijital hasta raporlarının nasıl görüntülendiğini, kayıp hasta kazanım sürecini ve önemini, SMS’lerin doğru zamanda gönderilmesinin dikkate değer olduğunu anlattık.

Kayıp hastaların nasıl görüntüleneceği hakkında bilgi almak istiyorsanız "Kayıp Hasta Görüntüleme" başlıklı yazımızı okumak için buraya, SMS ile kayıp hastaları geri kazanma hakkında detayların yer aldığı "Kayıp Hasta SMS İletişimi" başlıklı yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa partner@medicasimple.com adresinden veya +90 212 281 69 64 telefon numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz- her zaman yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

On-premise yazılımların yanı sıra bulut tabanlı hasta takip yazılımları da ortaya çıkmış ve yaygınlaşmıştır. Peki bu sistemlerden hangisini kliniğinizde kullanmak daha mantıklı?

Sema Türker
February 7, 2023

06 Ekim 2022 tarihli yeni yönetmeliğe göre diş muayenehanesi açmak için gerekli fiziki şartlar değişti. Bu makalede, uygun klinik ölçüleri ve fiziki standartlarına bakalım.

Sema Türker
January 27, 2023

Vergi Usul Kanunundaki değişiklikler ile fatura ve makbuzların elektronik ortama taşınması ile diş hekimlerinin de e-fatura ve e-smm sistemlerine geçmesi zorunlu hâle gelmiştir.

Sema Türker
January 18, 2023

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle