Talep Edilen Deneyimi Hastalarınıza Yaşatın

Nisa Atıcı
October 26, 2021
4 dakika
Talep Edilen Deneyimi Hastalarınıza Yaşatın

Covid-19’un hem hastalarınıza hem de personelinize bulaşmasını engellemek için gereken birtakım ek önlemler, hastalarınızın talep ettiği deneyimi sunabilmeyi biraz daha daha karmaşık hale getirmiştir.

Hastalar hala baştan sona pürüzsüz olacak ve odak haline getirilecek bir tedavi süreci bekliyor. Randevu iptallerini engellemek ve hasta memnuniyetini geliştirmek amacıyla güvenli ve sorunsuz bir deneyim sunmak isteyen diş hekimlerinin doğru araçlara sahip olması gerekiyor.

Birçok klinik; online hasta kaydı, online randevu takip sistemi, online ödeme bağlantıları gibi özelliklerin önemini karantina döneminde anladı.  Bu özellikler, hastaların tedavi sürecine katılımını da dönüştürdü. Peki ya karantina kuralları esnetildikten sonra da bu özellikleri kullanmayı nasıl sürdürebileceğinizi biliyor musunuz?

Birlikte Çalışalım  

Diğer birçok sağlık merkezi gibi, diş hekimliği kliniklerinin de son bir buçuk yıl içinde yaşanan değişikliklere uyum sağlamakta zorlandığını biliyoruz. Medicasimple’ın sunduğu bulut tabanlı klinik yönetimi yazılımının özellikleri, diş hekimlerinin tam da aradığı çözümü onlara sunuyor, değişen şartlara uyum sağlamanıza yardımcı oluyor.

Bu yazımızda; ekibinize zaman kazandıracak, değişen hasta taleplerini şimdi ve gelecekte en iyi şekilde karşılamanıza yardımcı olacak ve hasta deneyimini iyileştirmeye olanak sağlayacak üç araçtan bahsedeceğiz.

·      Online Hasta Randevu Sistemi

·      Hasta Portalı

·      Mobil Uygulama

Medicasimple’ın bulut tabanlı klinik yönetim sistemini kullanan diş hekimleri, bu üç aracın faydasının paha biçilemez olduğunu görmüştür. Genç ya da yaşlı olsun, geçmiş sağlık kayıtları ne olursa olsun, her türlü hasta profili için bu araçlar oldukça faydalıdır.

Aşılanma oranlarının artmasıyla birlikte, insanların karantina döneminde ertelediği dental tedavilerine önümüzdeki aylarda başlamak istemesi muhtemeldir. Bu sebeple kliniklerin, hasta kapasitelerini güvenli bir biçimde artırmanın yollarını araması gerekmektedir.

Hastanızın tedavi sürecini gözden geçirmek ve ilerleyen dönemde onun tüm ihtiyaçlarını karşılamak için nasıl bir yol izleyeceğinizi planlamak için zaman ayırmanız çok önemli.

Bu soruları kendinize sorarak başlayabilirsiniz:

·     Hasta tedavilerim nasıl ilerliyor?

·     Farklı yollar izleyebilir miyim?

·     Tüm hastalarım için zahmetsiz bir deneyim sağlayabiliyor muyum?

·     Hastalarımın süreci net bir şekilde anlamasına yardımcı oluyor muyum?

·     Bir yandan kapasiteyi artırırken, bir yandan da güvenlik önlemlerini nasıl alabilirim?

Online Randevu Sistemi

Online randevu sistemi faydalı olmaya her zaman devam edecek, kliniğinizin işleyişine ve çalışma saatlerine uygun olarak yapılandırılabilecek bir araçtır. Hastalar randevuları kendilerine uygun bir saatte almak ister, bunu hepimiz biliyoruz. Örneğin çalışan hastaların hemen hemen hepsi ya iş çıkışına ya da hafta sonlarına randevu almak ister.

Medicasimple’ın online randevu sistemi, hastalara 7/24 randevularını görüntüleme, değişiklik yapma, iptal etme şansı tanır.

Ayrıca Medicasimple, otomatik bildirimler ve hatırlatıcılar sayesinde hastalarınızın randevularını unutmasını önler. Artan ağız ve diş tedavi talepleriyle başa çıkmaya çalışırken çalışma programınızı en iyi şekilde düzenlemek için, hastaların online randevu almasına olanak sağlamak çok önemlidir.

Hasta Portalı

Hasta deneyimi, hastanız daha kliniğe gelmeden önce başlar ve Medicasimple’ın hasta portalı hastalarınızla iyi bir ilişki kurmanızı ve bunu sürdürmenize olanak sağlayarak hastanın yolculuğunu yönetmenize yardımcı olur.

Tamamen kişiselleştirilebilir SMS ve e-mailler sayesinde gönderdiğiniz bağlantılara hastalarınız kolayca erişebilir. Hastalarınız geçmiş sağlık kayıtlarını girebilir, tedavi planlarını görebilir, onam formlarını  doldurabilir, ödemelerini görüntüleyebilir.

Hasta portalı, kolay ve güvenli ve tamamen temassız bir alan açmaktadır.

Mobil Uygulama

Hastalarınızın randevularını kontrol edebileceği, formları doldurabileceği ya da ödemelerini yapabileceği bir mobil uygulaması olmasına ne dersiniz?

Medicasimple mobil uygulaması, hasta deneyimini bir üst seviyeye taşımak için tam da ihtiyacınız olan şey. Hastanız kliniğe gelmeden formları doldurabilir, sağlık kaydı bilgileri gibi verileri girebilir ve ödemelerini gerçekleştirebilir. Böylece, Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uygun olarak da hastalarınızın klinikte daha az vakit harcar.

Bize Ulaşın

Medicasimple, farklı talepleri olan hastalara güvenli bir tedavi sunmanız için ihtiyacınız olan her konuda sizi destekler. Diş kliniği yönetim sistemi; kliniğinizi büyütmeniz, tedavi süreçlerini optimize etmeniz, benzersiz bir hasta deneyimi sunmanız ve zamandan tasarruf etmeniz için tam da ihtiyacınız olan araçtır.

Eğer Medicasimple’ın bulut tabanlı klinik yönetim sistemi hakkında daha çok şey öğrenmek isterseniz destek@medicasimple.com adresimiz e-mail atabilir ya da 0212 281 6968’i arayabilirsiniz. Bunun dışında sosyal medya hesaplarımız üzerinden de bize ulaşabilirsiniz! Eğer Medicasimple kullanıyor ancak yardıma ihtiyaç duyuyorsanız  da destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz 

 

 

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Klinikler ve hastalar, ilk randevu talebinden itibaren kontrollerin bitmesine kadar uzun bir zaman aralığında etkileşimde kalırlar ve her iki tarafa da birtakım sorumluluklar düşer.

Halit Eskici
July 19, 2022
4 dakika

Telefon kullanımının büyük artışlar gösterdiği bu dönemde, diş klinikleri için de mobil uygulama entegrasyonu artık bir gereklilik olmuştur.

Halit Eskici
June 16, 2022
4 dakika

Hasta randevu raporları, değerli zamanınızdan tasarruf etmenizi ve geri kalan zamanda hastalarınıza daha çok odaklanmanızı sağlar.

Halit Eskici
May 20, 2022
5 dakika

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle