Kliniğiniz İçin Mobil Uygulama Avantajları

Halit Eskici
January 24, 2023
4 dakika
Kliniğiniz İçin Mobil Uygulama Avantajları

Özellikle pandemi sonrası internet kullanımı son on yılın en büyük artışını (%10,2) yaşarken, mobil uygulama kullanımı da bu artıştan nasibini almış ve %40’lık bir artış göstermiştir. Sağlık alanında da benzer şekilde, mobil uygulama kullanımı diş klinikleri için tabiri caizse teknoloji rüzgarını arkasına almaktır.

Medicasimple ekibi olarak diş kliniklerinin teknoloji ile entegre olma süreçlerine yardımcı olmak, kâğıdın yerini dijitale bıraktığı bu dönemde basit işleri zaman kazanarak yapmalarını sağlamak için her zaman çok çalışıyoruz. Bu yazıda diş kliniklerinde mobil uygulamaya sahip olmanın avantajlarından bahsedeceğiz. 

Yer ve Zamandan Bağımsız Olma

Teknolojinin en büyük getirilerinden birisi hiç şüphesiz internete erişim olan her yerde, istediğiniz zaman işlerinizi halledebiliyor olmanızdır. Medicasimple mobil uygulaması sayesinde; tatilde, evde, akraba ziyaretinde veya toplantıda, kısacası klinik dışında herhangi bir yerde de telefonunuzdan kliniğiniz hakkındaki gelişmelerden haberdar olabilir, hasta kayıtlarınızı kontrol edebilir, çalışanlarınıza görev atayabilir, kliniğinize uzaktan müdahale edebilirsiniz.

Kullanım Rahatlığı

Telefon kullanımının oldukça yaygın olması, diş kliniklerinin hasta ve randevu kayıt uygulamalarına mobilden de ulaşılmasını büyük bir avantaja çevirmiştir. Her doktorun, sekreterin veya stajyerin bilgisayarı olmayabilir. Medicasimple mobil uygulaması böyle durumlarda işlemlerin telefondan da yapılmasını sağlar. Hem her çalışana bilgisayar edinme zorunluluğu ortadan kalkar ve maliyet düşürülmüş olur hem de erişimi kolay hale getirerek tüm çalışanların işlemlerini klinik yönetim sistemi ile halletmesi sağlanır.

Kliniklerde mobil uygulama kullanımı bir nevi kablolu kulaklıktan Bluetooth kulaklığa geçmek veya telefonu var olan bir üst modele taşımak gibidir. İlk
seferde tereddüt edilebilir ancak rahatlığı kullanınca anlaşılır. Zamanında önyargı ile yaklaşılsa da bugün hemen hemen her sağlık kurumunda teknolojik aletler kullanılıyor:

  • Hastanın kayıtlarının tutulduğu platform
  • Medikal görüntüleme cihazları
  • 3D yazıcılar
  • Estetik tasarım programları

Erişim Kolaylığı

Klinik içerisinde hem sabit hem de hareketlilerin olduğu hibrit bir sistem hâkim ve çalışanlar, çalışma şartlarından kaynaklı yüksek mobiliteye sahiplerdir. Herkesin veriye anında ulaşılabilmesi gerekli ve sadece bilgisayardan değil, mobilden de erişilmesi sağlık ekiplerinin momentumuna katkı sağlar.

Gerek klinik yöneticisi gerekse doktorlar, stajyerler ve sekretarya ekibi Medicasimple mobil uygulaması sayesinde işlerini telefon üzerinden yapabilirler. Yöneticiler istedikleri anda ceplerinden tek tıkla görev atayabilirler. Doktorlar ise randevularını görebilir, yoğunluk durumundan haberdar olabilir ve hastalarının durumlarını takip edebilirler.Böylece tüm klinik uyum içerisinde hareket ederek ne yaptıklarını ve ne yapacaklarını derli toplu bir şekilde tek bir arayüzde görürler.

Ayrıca klinik içinde sonradan çıkabilecek bir anlaşmazlık veya belirsizlik durumunda anlık olarak otomatik bir şekilde kaydedilen verileriniz ile kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Kağıtlarla yapılan kayıt işlemlerinin en büyük sorunları kağıtların kaybolması ve aranılan bir kaydın hızlıca bulunamamasıdır. Bulut teknolojisini kullanan mobil uygulamaları sayesinde bu sorunlar tarih olmaktadır. Medicasimple yazılımı ile birlikte uygulama içinde aranması gereken herhangi bir hasta veya randevuya ait bir sözcük, arama kısmına yazıldığında gelişmiş arama optimizasyonu sayesinde anında karşınıza çıkmaktadır.

İşlem Kolaylığı

Bilgisayarda yapılabilecek işlerin mobilde de yapılabilmesi klinikleri büyük bir dertten kurtarmaktadır. Cep telefonlarından Medicasimple uygulamasını indirdikten sonra yetkisi olan tüm klinik çalışanları hasta kaydı yapabilir. Bunun yanında, klinik içi görevlendirme yapılabilir, doktorlara randevu atanabilir veya halihazırdaki bir randevu iptal edilebilir.

Eski sistemlerde sekretarya her akşam, yarının randevularının fotoğrafını hekime gönderiyordu. Bununla birlikte, hekimler kendilerini ilgilendiren randevularda değişiklik yapıldığı zaman manuel yöntemlerle bilgi sahibi olurdu. Bugün ise mobil uygulama bildirimleriyle kendilerini ilgilendiren gelişmeleri detaylı bir şekilde anında görebilir ve unuttuğu vakit bildirim geçmişinden hatırlayabilirler.

Ayrıca klinik yönetim yazılımı, online randevu kontrolü yapmaya, iptal edilen veya ertelenen randevuların detaylı bir şekilde analiz edilebilmesine olanak tanır. Finansal alanda ise ödeme ekleme, ödeme girme gibi birçok özellik klinik ekibinin parmaklarının ucunda olmaktadır.

Medicasimple mobil uygulaması hastalarınıza telefonlarından randevu alabilmesine, ödeme yapabilmesine, soru sorabilmesine ve geri bildirim bırakabilmesine olanak tanıyacaktır. Bununla birlikte, uygulamamız hastalara son dakika boşalan randevular gibi önemli bilgileri ileten anlık bildirimler sağlayabilecektir. Hastaların, işlemlerini bu kadar pratik yapabilmesi kliniğinizi favorileri konumuna getirecek, klinik yönetim sistemi olan Medicasimple sayesinde hasta koltuklarınızı gönül rahatlığı ile doldurabileceksiniz.

Hastalarınız kliniğinizin teknoloji ile entegre olduğunu gördüğü vakit -kendisini yoğunluk veya unutkanlık başta olmak üzere insan ihmalinden kaynaklanacak herhangi bir hata veya ihmale olasılık vermeden- rahat hissedecektir. Medicasimple ekibi olarak hasta güveni kazanmanızın ne kadar önemli olduğunu biliyor ve bunun için ekip olarak çok çalışıyoruz.

  

Bu yazımızda pandemi sonrası internet ve telefon kullanım oranlarındaki artışlardan, mobil uygulamaya sahip olan diş kliniklerinin diğerlerine kıyasla hangi avantajlara sahip olduğundan bahsettik. Herhangi bir sorunuz varsa partner@medicasimple.com adresinden veya +90 212 281 69 64 telefon numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere her zaman yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 

Referanslar:

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

On-premise yazılımların yanı sıra bulut tabanlı hasta takip yazılımları da ortaya çıkmış ve yaygınlaşmıştır. Peki bu sistemlerden hangisini kliniğinizde kullanmak daha mantıklı?

Sema Türker
February 7, 2023

06 Ekim 2022 tarihli yeni yönetmeliğe göre diş muayenehanesi açmak için gerekli fiziki şartlar değişti. Bu makalede, uygun klinik ölçüleri ve fiziki standartlarına bakalım.

Sema Türker
January 27, 2023

Vergi Usul Kanunundaki değişiklikler ile fatura ve makbuzların elektronik ortama taşınması ile diş hekimlerinin de e-fatura ve e-smm sistemlerine geçmesi zorunlu hâle gelmiştir.

Sema Türker
January 18, 2023

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle