Medicasimple İş Ortaklarına Nasıl Yardımcı Olur?

Nisa Atıcı
January 24, 2023
4 dakika
Medicasimple İş Ortaklarına Nasıl Yardımcı Olur?

Diş kliniklerinin birinci önceliği, hastalarına mükemmel bir deneyim sunmaktır. Hasta deneyimi, randevu oluşumundan tedavi planlamasına; faturalandırmadan randevu sonrası takibe kadar tüm süreçlerin sorunsuz ve verimli olmasını sağlamak anlamına gelmektedir. Harika bir diş hekimi olmak tek başına yeterli değildir. Hastaya sunduğunuz sağlık hizmeti, yalnızca tedavinin başarılı olması anlamına gelmez. Hastanızı, randevu öncesinde, randevu esnasında ve randevu sonrasında da takip ederek tedavi sürecini gözlemlemelisiniz.  Diş kliniğinizde, müşteri hizmetleri uygulamalarını hastalara sunduğunuz gibi kullandığınız klinik yönetim programının geliştiricilerinin de benzer bir şekilde size bu hizmeti sunmasını beklersiniz. Gelin birlikte müşteri hizmetlerinin kısa tarihine bir göz atalım.

Müşteri Hizmetlerinin Kısa Tarihi

1970’lerde ünlü İnteraktif Sesli Yanıt sisteminin tanıtılmasından beri, müşteri hizmetleri teknolojinin desteğiyle gelişim gösteriyor. Aynı yıllarda ortaya çıkan Çağrı Merkezleri de şirketlere, müşteri kapasitesini artırabilme fırsatı sunmaya başladı.  Müşteri kapasitesi artarken, her bir müşteriye verilen hizmetin kalitesinin düşmemesi için de çalışmalar yapılıyordu. Wal-Mart’ın kurucusu Sam Walton’ın “her müşteri değerlidir” anlayışı, iş dünyasındaki yaygınlaştı. Medicasimple olarak biz de bu anlayışı sağlık alanında devam ettiriyor ve her hasta değerlidir diyoruz.

1990’larda internet tüm dünyada yaygınlık kazandıkça; e-mail, anlık mesajlaşma ve chat içeren teknolojik gelişmeler peş peşe hayatımıza dahil oldu.  Microsoft, Oracle ve Salesforce gibi devlerin müşteri hizmetleri yazılımları diğer şirketlere, bulut tabanlı çözümleri tanıttı. Chat, sanal asistanlar ve diğer müşteri hizmetleri uygulamaları, şirketlerin müşteri sorunlarını hızlıca çözebilmeleri için sayısız yol sunmaya başladı. Medicasimple tam da böyle bir teknolojinin ürünü olarak, bulut tabanlı çözümleri diş hekimlerine sunmak için geliştirilmiştir.

Hasta Memnuniyeti Birinci Önceliğimiz Mi?

Accenture’un yakın tarihte şirketler arası yaptığı bir ankete göre, liderlerin %90’ı müşteri deneyiminin şirketlerin başarısı ve stratejik öncelikleri için çok önemli olduğunu ileri sürüyor.  Müşteri deneyimi, müşterilere en iyi dijital çözümü sunarken aynı zamanda kişiselleştirilmiş bütüncül bir deneyim yaratmayı ve kalıcı ilişkiler kurmayı gerektiriyor. Bunun yanı sıra, şirkete ve birbirine bağlı, müşterilere daha iyi destek sunan bir ekip için de çalışanlara odaklanmak gerekmektedir. Şirketler, iyi bir müşteri hizmeti sunmak istiyorsa şirketin işleyişine ve çalışanlarına yatırım yapmalıdır.

Bunlar diş klinikleri ve dolayısıyla diş hekimleri için de geçerli olan uygulamalardır. Müşteri hizmetlerini yani hasta memnuniyetini kliniğin merkezine koymak ve hastaların bağlılığını kazanmak, kliniğin büyümesi için çok önelidir.  Peki, diş kliniklerinin birlikte çalıştığı yazılım şirketlerinin sunduğu müşteri hizmetleri diş hekimleri için ne anlama gelmektedir?

Medicasimple İş Ortaklarına Nasıl Yardımcı Olur?

Bulut tabanlı diş kliniği yönetim programı Medicasimple, iş ortaklarına hizmet etmek için en iyi modeli geliştirdi. Medicasimple, internete erişimin olduğu her an her yerde iş ortaklarının diş kliniği verilerine ulaşabilmesini ve yazılımın güncellemeleri sürdürmesini sağlamaktadır. Programın her yerden ve her an ulaşılabilir olmasından dolayı bir sorun olduğunda anında bunu farkederek bir çözüm talep edebilirsiniz.

İşte burada Medicasimple uzmanları devreye giriyor! Uzmanlarımız, sorunlarınızı eş zamanlı olarak görüntüleyebildiğinden daha siz çözüm talebinde bulunmadan sorunu çözmek için harekete geçmiş olacaktır. Sorun, kliniğinizin işleyişinde bir aksamaya sebep olmadan Medicasimple ekipleri durumla ilgilenecektir. Kliniği yoğun olan iş ortaklarımıza çok hızlı bir şekilde yardımcı olarak hasta deneyiminin olumsuz bir yönde seyretmesinin önüne geçiyoruz.

Çözüm Odaklı Medicasimple

Hızdan bahsetmişken, destek ekibimiz 1 dakika içinde telefona cevap veriyor ve 1 saat içinde sorununuzu kesin olarak çözüme kavuşturuyor. Bu süreleri ölçüyoruz çünkü hızlı çözümlerin iş ortaklarımız için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bulut tabanlı diş kliniği programı kullanmayan diş kliniklerinin dezavantajı olarak, müşterilerimiz bize her an ulaşabileceğini biliyor. İş saatleri içerisinde bize ulaştıklarında tedavileri ve hasta akışını kesintiye uğratmadan onlara çözüm sunacağımız için, bulut tabanlı yazılım Medicasimple’ı tercih ediyorlar.

Bir diş kliniği yazılım şirketi düşünün, aradığınızda sizi saatlerce “Lütfen hatta kalınız.” diyerek  bekleten… İşte, bulut tabanlı diş kliniği yönetim programı kullanmayan kliniklerin yaşadığı durum budur. Diğer klinikler, teknik elemanların uygun olup olmadığına bağlı oldukları ve iş günleri dışında sunulacak bir çözümü bekledikleri için iş akışlarında bir aksama meydana gelir. Sistemden kaynaklanan bir sorundan dolayı kliniğinize gelen bir hastayı geri çevirmek istemezsiniz, değil mi? Siz bu sorunları yaşamayın diye, en hızlı şekilde çözüm sağlıyoruz.

Medicasimple olarak iş ortaklarımıza en iyi şekilde hizmet sunarak, bulut tabanlı bir yazılımı en iyi şekilde deneyimlemeleri ve klinik başarılarını artırmaları için çabalıyoruz. Bize telefon ve program içerisindeki chat aracılığıyla ulaşabildiğiniz gibi, bilgi merkezinden de tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.  Size destek olabileceğimiz birden fazla seçenek sunarak kendiniz için en iyisini seçmenizi sağlıyoruz.  Bir yazılımın ancak onu kullananların aldığı verim kadar iyi olabileceğini düşünüyor ve bu yüzden Medicasimple’ı diş hekimleri için geliştirmeye devam ediyoruz.

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

On-premise yazılımların yanı sıra bulut tabanlı hasta takip yazılımları da ortaya çıkmış ve yaygınlaşmıştır. Peki bu sistemlerden hangisini kliniğinizde kullanmak daha mantıklı?

Sema Türker
February 7, 2023

06 Ekim 2022 tarihli yeni yönetmeliğe göre diş muayenehanesi açmak için gerekli fiziki şartlar değişti. Bu makalede, uygun klinik ölçüleri ve fiziki standartlarına bakalım.

Sema Türker
January 27, 2023

Vergi Usul Kanunundaki değişiklikler ile fatura ve makbuzların elektronik ortama taşınması ile diş hekimlerinin de e-fatura ve e-smm sistemlerine geçmesi zorunlu hâle gelmiştir.

Sema Türker
January 18, 2023

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle