Diş Klinikleri İçin Sosyal Medya Rehberi

Nisa Atıcı
October 27, 2022
3 dakika
Diş Klinikleri İçin Sosyal Medya Rehberi

Sosyal medyada makaleler yazarak, videolar yayınlayarak ve uzmanlığınızı gösteren bilgiler paylaşarak güvenilir bir diş kliniği olmayı başarabilirsiniz. Kliniğinize güvenmek potansiyel hastalarınız için zor olabilir, ancak çalışmalarınızı destekleyen paylaşımlar, her şeyi değiştirir. Sosyal medyayı etkin kullanarak yalnızca hastalarınızın değil aynı zamanda meslektaşlarınızın da dikkatini çekebilirsiniz.

Diş Hekimleri İçin En İyi Sosyal Medya Platformları

Sosyal medyanın önemini anladığımıza göre, bir sonraki adımı atmanın ve sosyal medya kullanımına nereden başlayacağımızı öğrenmenin zamanı geldi. Birçok sosyal medya platformu var ancak sizin için en iyisinin ne olduğunu bulmanız gerekiyor. Hadi gelin birlikte en çok kullanılan sosyal medya platformlarına göz atalım.

Facebook

Facebook her gün milyarlarca ziyaretçiyi kendine çekiyor ve bu da bu platformu diş hekimleri için en elverişli sitelerden biri yapıyor. Ayrıca Facebook, tanıtımlar aracılığıyla hasta kişiliklerini ve hedef kitle türlerini derinlemesine inceleme olanağı sunuyor.

Facebook, arkadaşlar ve aile üyeleri tarafından kullanılan samimi bir sosyal platform, bu nedenle Facebook algoritmasını buna göre öğrenmek önemli. Aşağıdaki seçeneklerden birkaçını deneyerek hastalarınızla derin ve güveniliri lişkiler kurabilirsiniz:

 • Ekibinizin ve ofisinizin fotoğraflarını paylaşmak ve çalışma arkadaşlarınızı tanıtmak
 • Alanınızla ilgili blog yazılarının ve ilgili makalelerin bağlantılarını paylaşmak
 • Tedavi sürecindeki hastaların memnuniyetini paylaşmak
 • Facebook’ta “canlı soru-cevap” oturumları düzenlemek
 • Ağız ve diş sağlığı ile ilgili ipuçları vermek ve hastaların sorularını yanıtlamak

Youtube

Diş hekimliğinde, çalışmaların görselliği hastaların dikkatini çekmek için önemlidir. Dolayısıyla görüntü ve videoya odaklanan klinikler, potansiyel hastalara daha çok güven verir. YouTube diş hekimlerine, sosyal medyada paylaştıkları güven veren içerikleri geliştirmesi için şu olanakları sunar:

 • Kliniğinizi ve çalışma arkadaşlarınızı tanıttığınız videolar yüklemek
 • Soru-Cevap oturumları veya ekip görüşmeleri düzenlemek
 • Hasta memnuniyet videoları paylaşmak

Twitter

Twitter, diş hekimleri için kullanışlı olan bir diğer kanaldır. Facebook gibi, geniş bir kitlenin kullandığı bu platformun farkı, gönderilerin daha basit bir form halinde paylaşılabilmesidir. Twitter, hastalarınızla kolay bir etkileşim kurmanızı sağlar. Twitter’ı kullanırken şunlara dikkat etmek isteyebilirsiniz:

 • Dikkat çekmek için alanınızla ilgili hashtag kullanmak
 • Gündemde olan ağız ve diş sağlığı ya da diş hekimliği konuları üzerine paylaşımda bulunmak
 • Diş bakımı ile ilgili endişelere çözüm sunmak
 • Hastaların sorularını cevaplandırmak

Instagram

Hastalarınızın gülümsediği fotoğrafları ilk nerede paylaştığını düşünüyorsunuz? Tabii ki Instagram! Özellikle estetik diş hekimliğine odaklanıyorsanız, tedavilerinizden fotoğraflar paylaşmak sizin için çok önemlidir ve Instagram bunun için en iyi yoldur. Instagram kullanırken amacınız, mümkün olduğunca profesyonel ve özgün görünmek olmalıdır.Instagram'da diş hekimlerinin yararlanabileceği bazı bilgiler şunlardır:

 • Ekibinizin ve kliniğinizin fotoğraflarını paylaşmak    
 • Hastaların klinikte çektiği fotoğrafları re-post yapmak
 • Reels videoları ve story paylaşımları ile etkileşimi artırmak
 • Bilgilendirici canlı yayınlar yapmak
 • #EnİyiGülümseme veya benzeri hashtagler ile yarışmalar düzenlemek

Kısacası sosyal medyayı doğru kullanırsanız, birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Diş kliniğinizin ve çalışmalarınızın paylaşımlarını yaparak, farklılığınızı ve kalitenizi kanıtlayın. Sosyal medya kullanarak hastalarınızla etkileşimde kalın ve size güvenmelerini sağlayın.

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik diş klinikleri bakımından fiziki, idari, teknik, operasyonel ve hukuki anlamda pek çok değişiklik ve yeniliği getirdi.

Av. Eyüp Numan Eren
November 15, 2022
5 Dakika

Bugün “en iyi dental yazılım” üzerine diğer firmaların isimlerini veren birçok makaleler okuyoruz. Peki genelleyici olmayan cümlelerle en iyi dental yazılımı nasıl tanırız?

Altug Guzeloglu
November 1, 2022
2 dakika

Doğru bir stok yönetimi sistemi kurmak kliniğiniz için elzemdir. Barkodlu stok yönetiminden raporlara kadar 5 adımda kliniğinize stok yönetimi kurun.

Altug Guzeloglu
October 28, 2022
4 dakika

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle