Bulut Klinik Devrimi

Altug Guzeloglu
January 24, 2023
Bulut Klinik Devrimi

Diş kliniğiniz için bulut tabanlı bir klinik yönetim sistemine geçmenin en iyi karar olup olmadığını merak ediyor musunuz? Forbes Magazine kısa süre önce, zamanla neredeyse tüm şirketlerin bir şekilde bulut tabanlı sisteme geçiş yapacağını öngördü. Günümüzde, işletmelerin yaklaşık %75'i bir tür bulut bilişim sistemini kullanıyor. Gelin diş hekimliğinin geleceği olan bulut tabanlı sistemin neler içerdiğine daha yakından bakalım.

Bulut Tabanlı Sistem ve Diş Kliniği İlişkisi

Bir diş hekiminin, kliniğinin başarıyla yönetilmesi için bazı teknik sorunların üstesinden gelmesi gerekir. Örneğin, ağ altyapısı ve bilgisayar donanımı için yatırım yapması gerekmektedir. Donanım ve yazılım yükseltmelerine sürekli ihtiyaç vardır. Çoğu klinik, bilgisayarlarını ve ağlarını çalışır durumda tutmak için bir IT personeline ihtiyaç duyar.  Bütün bunlar klinik zamanına ve paraya mal olur. Peki bulut tabanlı sistemin kliniğinize faydaları nelerdir?

Bulut Klinik Çok Daha Uygun Maliyetlidir

Sunuculardan bulut sisteme geçişin en büyük faydaları kullanımı kolaydır, güvenilirdir ve çok daha uygun maliyetlidir. Bulut tabanlı sisteme geçiş ile IT maliyetlerini ve sistem yükseltmeleri için gereken sermayeyi, yazılım güncellemelerinde oluşacak kesintileri veya veri kaybını önlemek için sürekli IT desteği ihtiyacını anında azaltacaksınız.

Ek olarak, bulutta neredeyse sınırsız depolama olduğundan, depolama alanınızın bitmesi veya masaüstü kapasitenizi artırmak için ödeme yapma konusunda asla endişelenmenize gerek yok. Ayrıca veri aktarımları ve yeni yazılım entegrasyonu için de ödeme yapmazsınız.

Ofisteki bilgisayarlarınızın işletim sistemini güncellemeye karar verirseniz, ya da kullandığınız tüm bilgisayarları yenilemek isterseniz Medicasimple'a herhangi bir şekilde ödeme yapmanız gerekmez. Medicasimple’a sadece tarayıcı üzerinden erişim sağlamanız yeterlidir, kısacası uygulamaya herhangi bir cihazdan ekstra ücret ödemeden giriş bilgilerinizi çift taraflı teyit ettirerek erişebilirsiniz.

Bulut Tabanlı Sistem Geleneksel Sistemlere Kıyasla Sorunsuzdur

Diş kliniğinizin mevcut verilerini bulut sistemine aktarmak çok kolaydır. Buluta geçiş yaptıktan sonra, çalışanlara yeni sistemi öğretmek için ofis genelinde bir toplantı yapmanıza gerek yoktur. İstedikleri yerden istedikleri zaman kendi kendilerine öğrenebilirler.

Bulutta, değişiklikler anında kaydedilir, sistem güncellemeleri ve yazılım entegrasyonu otomatiktir. Dolayısıyla yedeklemelerin de yardımıyla kayıplar ve kesintiler minimum düzeye inecektir. Eski günlerde, bir sistem çökerse, IT departmanı neyin yanlış olduğunu bulana kadar herkes bilgiye erişimini kaybederdi. Bulut tabanlı sisteme yani Medicasimple'a, her zaman en güncel sürümünde ulaşabilirsiniz ve doğrudan izinlere sahip olan kişiler tarafından erişim kesintisizdir.

Kolay Kullanım

Buluta geçiş yaptığınızda diş kliniğinizin, röntgenlerini ve hasta verilerini 7/24 saklayabilir ve bunlara dilediğiniz zaman erişebilirsiniz. Bilgi her zaman her yerden erişilebilir olmakla kalmaz, aynı zamanda birden fazla kişinin depolanan bilgilere erişmesi ve bunları düzenlemesi de mümkündür. Tüm doktorların ve asistanların aynı bilgilere erişmesi önemlidir, çünkü bir hastanın dosyasındaki bir hata veya güncel olmayan bir röntgen, hastanızın tedavi planına ve muayenehanenizin itibarına zarar verebilir.

Bilgilerinizi bulutta depolayarak, tüm kullanıcıların aynı bilgileri görmesini ve herhangi bir güncelleme veya düzenlemenin ekipler arasında veya ofis genelinde anında paylaşılabilmesini sağlarsınız.

Sonuç olarak, bulut tabanlı sistem kullanmak kliniğizi efektif olarak yönetebilmenize yardımcı olur ve daha üretken bir yer haline getirebilir. İşletmenizin gereksinimleri doğrultusunda tüm sorularınız hakkında bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sizinle iletişime geçmekten çok mutlu olacağız. Daha fazlasını öğrenmek için sales@medicasimple.com adresine e-posta gönderin.

Kaynaklar:

Forbes Future of Cloud

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

On-premise yazılımların yanı sıra bulut tabanlı hasta takip yazılımları da ortaya çıkmış ve yaygınlaşmıştır. Peki bu sistemlerden hangisini kliniğinizde kullanmak daha mantıklı?

Sema Türker
February 7, 2023

06 Ekim 2022 tarihli yeni yönetmeliğe göre diş muayenehanesi açmak için gerekli fiziki şartlar değişti. Bu makalede, uygun klinik ölçüleri ve fiziki standartlarına bakalım.

Sema Türker
January 27, 2023

Vergi Usul Kanunundaki değişiklikler ile fatura ve makbuzların elektronik ortama taşınması ile diş hekimlerinin de e-fatura ve e-smm sistemlerine geçmesi zorunlu hâle gelmiştir.

Sema Türker
January 18, 2023

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle