Bulut Tabanlı Dental Klinik Sistemi Kullanmanız İçin 8 Sebep

Altug Guzeloglu
October 22, 2021
4 dakika
Bulut Tabanlı Dental Klinik Sistemi Kullanmanız İçin 8 Sebep

İçindekiler

Bulutun tam olarak ne olduğundan veya bulut tabanlı muayenehane yönetiminin diş hekimliği uygulamanızı nasıl iyileştirebileceğinden emin değil misiniz?

Teknolojik gelişmeler ilerledikçe, diş hekimlerinin zamana ayak uydurması hayati hale geldi. Sağlık reformunun temellerinden biri kağıt tabanlı sistemden dijital depolama sistemlerine geçmektir. Diş hekimleri için de en iyi çözüm ise klinik yönetimini ve günlük işlerini bulut sistemine taşımaktır.

Accenture Consulting'in Dijital Sağlık üzerine 2018 Tüketici Araştırması, tüketicilerin sağlık alanının teknoloji kullanımına giderek daha fazla öncelik verdiğini ortaya koydu. 2018’de yapılan ankete katılan tüketicilerin %36’sı, sağlayıcıları için teknolojinin önemli olduğunu söyledi. Sizin ve kliniğinizin bu dijital dönüşüme katılması ve yeniliğin bir parçası olması için bu 8 sebebi sizler için derledik.

Her Yerden Erişilebilirlik

Sisteme, fiziksel bir sabit sürücüye yüklemek yerine, bulut uygulamalarına genellikle bir web portalı üzerinden oturum açarak erişilir. Klinik dışında istediğiniz zaman ekibinizle iletişim kurabilir, hastalarınızın randevu takvimini güncelleyebilirsiniz. Dilediğiniz bilgiye bu kadar kolay ve hızlı bir şekilde erişme yeteneğine sahip olmak, işlevselliği artırır ve yeniliği teşvik etmenize yardımcı olur.

Tasarruf Edin

Bulut tabanlı sisteme geçişin getireceği fiyatı konusunda endişeleriniz varsa, yalnız değilsiniz. Şirketlerin birçoğu bulut tabanlı bir sisteme geçerken maliyet konusunda endişelidir. Bulut tabanlı sistem sayesinde diş kliniğinizde pahalı, karmaşık ve yüksek donanım ya da sunuculara gerek duymazsınız. Medicasimple kullanıcılarının tek ihtiyacı olan internet veya mobil veri bağlantısıdır. Bulut tabanlı sistemle birlikte dilediğiniz araç ya da uygulamalarla bağlantı kurabilirsiniz. Sadece bir tarayıcı indirerek bulut tabanlı sistemi kullanabilirsiniz.

Veri Sunucusuna Gerek Yok

Araştırmalar, veri ihlallerinin %52'sinin insanlardan kaynaklı olan “genel dikkatsizlik” olduğunu gösteriyor. Hasta verileriyle uğraşırken insan faktöründen kaynaklı hata riski yüksek bir seviyede olabilir. Bulut tabanlı bir diş sistemi, hem hata yapmanızdan kaçınmanızı sağlar hem de ofisinizde bir sunucuya ihtiyaç duymadan güvenle verilerinizi saklar. Donanım arızası veya hırsızlık kaynaklı veri kaybı gibi risklerden de korur.

Birden Fazla Bilgisayar ile Kullanma İmkanı

Bulut tabanlı bir sistem kullanmak, kullanılan bilgisayar sayısında herhangi bir kısıtlama olmadığı anlamına gelmektedir. Diş kliniğinizde ya da uzaktan istediğiniz kadar bilgisayardan bulut sistemini kullanabilirsiniz. Bulut tabanlı sistemin kolay kullanımı ile sınırsız bir şekilde ekibinizle bağlantı kurabilirsiniz.

Bütün İşletim Sistemleriyle Uyumlu

Bulut tabanlı sistem, diş kliniğinizde kullanırken dilediğiniz işletim sistemini kullanmanız konusunda size özgürlük sağlar. Windows ve IOS işletim sistemleriyle çalışır, bu yüzden ikisi arasında seçim yapmanıza gerek yoktur.

Otomatik Veri Yedekleme

Bulut veri yedekleme, talep üzerine çalışacak şekilde ayarlanabilir. Mevcut durumda gün içinde birçok kez verileriniz yedeklenmektedir ve bunların tümü gelişmiş, otomatik prosedürler ile yapılmaktadır. Bizler de sizin için yedeklemeleri test ederek günlük veri yönetimini sürdürüyoruz böylece veri kayıplarını minimuma indiriyoruz. Yedeklenen verileri daha sonra klinik içindeki birden fazla bulut kullanıcısı arasında paylaşılabilir hale getiriyoruz.

Günlük Güncellemeler

Medicasimple tamamen kullanım kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır ve günlük olarak devamlı sistem güncellemeleri yapar. Bu mikro güncellemeler, sistemimizin özelliklerinde ve işlevselliğinde iyileştirmeler yapmak amaçlıdır. Günlük güncellemelerimizden yararlanmak için tek yapmanız gereken tarayıcınızı yenilemektir; yeniden başlatmanıza gerek yok, kesinti yok, kullanım zorluğu yok.

Hastalarla İletişiminizi Değiştirin

Hastalarınızın en büyük önceliğiniz olduğunu biliyoruz, bu nedenle hasta iletişiminizi geliştirmek için yepyeni özellikler sunuyoruz. Hastalarınız artık ihtiyaç duydukları bilgileri sizinle paylaşabilmek için gerekli bir formu hızlı bir şekilde oluşturabilmektedir. Doldurulan formdaki bu veriler de otomatik olarak hastanın dijital kaydına yazılmaktadır. Bu sayede klinik içinde hasta bilgilerini girmek ve güncellemek için harcanan zaman önemli ölçüde azaltacaktır.

Teknolojinin imkanlarından faydalanarak IT maliyetlerinizi düşürmek, faturalarınızı ve randevularınızı yönetmek istiyorsanız, çözümünüz bulut tabanlı sistemdir. Bulut tabanlı sistem hakkında diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz. Bulut tabanlı sistem ile kliniğinizi nasıl daha efektif bir şekilde yönetebileceğinizi merak ediyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Hem kendiniz hem de hasta memnuniyeti için stres yönetimini iyi yapmalısınız. Peki ama nasıl?

Nisa Atıcı
October 22, 2021
4 dk

Günümüzde hala birçok diş kliniğinde randevuları planlamak için telefon görüşmesi yapmak gerekiyor. Bu durum, hastaların bir sonraki randevu planlamasında isteksiz davranmasına yol açabiliyor.

Nisa Atıcı
October 22, 2021
4 dk

Diş hekimliğinde başarınızı etkileyen en önemli faktörlerden biri de finans yönetimidir. Finansal açıdan kliniğinizi doğru yönetemiyorsanız kliniğinizin işleyişini sürdüremezsiniz.

Nisa Atıcı
October 13, 2021
4 dk

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Randevu Oluştur.