Bulut Tabanlı Dental Klinik Sistemi Kullanmanız İçin 8 Sebep

Altug Guzeloglu
January 24, 2023
4 dakika
Bulut Tabanlı Dental Klinik Sistemi Kullanmanız İçin 8 Sebep

Bulutun tam olarak ne olduğundan ya da bulut tabanlı klinik yönetiminin diş hekimliği kliniğinizi nasıl iyileştireceğinden emin değil misiniz?

Teknolojik gelişmeler hızlanırken diş hekimlerinin de buna ayak uydurması gereklilik haline geldi. Sağlıktaki gelişmelerin temellerinden biri kağıt tabanlı sistemden dijital depolama sistemine geçmektir.  Diş hekimleri içinse en iyi çözüm, klinik yönetimini ve günlük işlerini bulut sistemine taşımaktır.

Accenture Consulting'in dijital sağlık üzerine 2018’de yaptığı Tüketici Araştırması, tüketicilerin sağlık alanındaki teknoloji kullanımına giderek daha fazla önem verdiğini ortaya koydu. Ankete katılan tüketicilerin %36’sı, hizmet aldıkları kuruluşların teknolojilerinin önemli olduğundan bahsetti. Sizin ve kliniğinizin bu dijital dönüşüme katılması ve yeniliğin bir parçası olması için 8 neden derledik.

Her Yerden Erişilebilirlik

Bulut uygulamalarına bir web portalı üzerinden kolayca oturum açarak erişilebilir. Klinik dışında istediğiniz zaman ekibinizle iletişim kurabilir, hastalarınızın randevu takvimini güncelleyebilirsiniz. Kliniğinize her yerden ve her zaman erişebilme kolaylığına sahip olmak, işlevselliği artırır ve yeniliği teşvik etmenize yardımcı olur.

Tasarruf Edin

Bulut tabanlı sisteme geçişin getireceği  maddi yük konusunda endişeleriniz varsa, yalnız değilsiniz. Şirketlerin birçoğu bulut tabanlı bir sisteme geçerken maliyet konusunda endişe duyar. Halbuki bulut tabanlı sistem sayesinde pahalı ve karmaşık sunuculara gerek kalmaz. Medicasimple kullanıcılarının tek ihtiyacı olan internet veya mobil veri bağlantısıdır. Bulut tabanlı sistemle birlikte dilediğiniz araç ya da uygulamayla bağlantı kurabilir, sadece bir tarayıcı indirerek bulut tabanlı sistemi kullanabilirsiniz.

Veri Sunucusuna Gerek Yok

Araştırmalar, veri ihlallerinin %52'sinin insanlardan kaynaklı “genel dikkatsizlik” olduğunu gösteriyor. Hasta verileriyle uğraşırken de insandan kaynaklı hata riski yüksek bir seviyededir. Bulut tabanlı bir diş kliniği sistemi, hem hata yapmanızı engeller hem de bir sunucuya ihtiyaç duymadan güvenle verilerinizi saklar. Donanım arızası, hırsızlık kaynaklı veri kaybı gibi risklerden de korur.

Birden Fazla Bilgisayar ile Kullanma İmkanı

Bulut tabanlı bir sistemde, kullanılan bilgisayar sayısında herhangi bir kısıtlama olmamaktadır. Diş kliniğinizde ya da uzaktan fark etmeksizin istediğiniz kadar bilgisayardan bulut tabanlı sistemi kullanabilirsiniz. Bulut tabanlı sistemin kolay kullanımı ile sınırsız bir şekilde ekibinizle bağlantı kurabilirsiniz.

Bütün İşletim Sistemleriyle Uyumlu

Bulut tabanlı sistem dilediğiniz işletim sistemini kullanmanız konusunda size özgürlük sağlar. Windows ve IOS işletim sistemlerinin her ikisiyle de çalışır, bu yüzden ikisi arasında seçim yapmanıza gerek kalmaz.

Otomatik Veri Yedekleme

Bulut veri yedekleme, talep üzerine çalışacak şekilde ayarlanabilir ya da dilerseniz gün içinde otomatik olarak birçok kez verileriniz yedeklenebilir. Bunların tümü gelişmiş otomatik prosedürler ile yapılmaktadır. Bizler de sizin için yedeklemeleri test ederek günlük veri yönetimini sürdürüyoruz böylece veri kayıplarını minimuma indiriyoruz. Yedeklenen verileri klinik içindeki birden fazla bulut kullanıcısı arasında paylaşılabilir hale getiriyoruz.

Günlük Güncellemeler

Medicasimple günlük olarak devamlı sistem güncellemeleri yapar. Bu mikro güncellemeler, sistemimizin özelliklerinde ve işlevselliğinde iyileştirmeler yapmayı amaçlamaktadır. Günlük güncellemelerimizden yararlanmak için tek yapmanız gereken tarayıcınızı yenilemektir. Yeniden başlatmaya gerek yok, kesinti yok ve kullanım zorluğu yok.

Hastalarla İletişiminizi Değiştirin

Hastalarınızın en büyük önceliğiniz olduğunu biliyoruz. Bu nedenle  hasta iletişiminizi geliştirmek için sizlere yepyeni özellikler sunuyoruz. Hastalarınız artık, bilgilerini sizinle paylaşabilmek için hazırlanan formları online olarak doldurabilir. Formdaki veriler otomatik olarak hastanın dijital sağlık kaydına yazılır. Bu sayede hasta bilgilerini girmek ve güncellemek için harcanan zaman önemli ölçüde azalır.

Teknolojinin imkanlarından faydalanarak IT maliyetlerinizi düşürmek, faturalarınızı ve randevularınızı kolayca yönetmek istiyorsanız, çözümünüz bulut tabanlı sistemdir. Bulut tabanlı sistem hakkında diğer yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz. Bulut tabanlı sistem ile kliniğinizi nasıl daha efektif bir şekilde yönetebileceğinizi daha detaylı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

On-premise yazılımların yanı sıra bulut tabanlı hasta takip yazılımları da ortaya çıkmış ve yaygınlaşmıştır. Peki bu sistemlerden hangisini kliniğinizde kullanmak daha mantıklı?

Sema Türker
February 7, 2023

06 Ekim 2022 tarihli yeni yönetmeliğe göre diş muayenehanesi açmak için gerekli fiziki şartlar değişti. Bu makalede, uygun klinik ölçüleri ve fiziki standartlarına bakalım.

Sema Türker
January 27, 2023

Vergi Usul Kanunundaki değişiklikler ile fatura ve makbuzların elektronik ortama taşınması ile diş hekimlerinin de e-fatura ve e-smm sistemlerine geçmesi zorunlu hâle gelmiştir.

Sema Türker
January 18, 2023

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle