Maliyetlerinizi Bulut Tabanlı Sistem ile Azaltın

Altug Guzeloglu
January 24, 2023
4 dk
Maliyetlerinizi Bulut Tabanlı Sistem ile Azaltın

Teknoloji, diş hekimliği uygulamalarının yönetilme ve pazarlanma şeklini değiştiriyor. Günümüz diş hekimleri, başarılı uygulamaları yürütmek için teknoloji ve veri yönetiminden yararlanmalıdır. Diş kliniklerinin mevcut en yüksek teknolojileri benimsemesi çok önemlidir. Çağımız o kadar hızlı ilerlemektedir ki ayak uyduramayan klinikler zamanla sektörde ön planda olamayacaktır. Fakat diş hekimlerinin düştüğü en büyük yanılgılardan biri, bulut tabanlı diş hekimliği sisteminin ne kadara mal olduğudur. Diş hekimlerinin sandığının aksine bulut tabanlı sistem ile maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

Peki hasta bakımınızın kalitesini etkilemeden işletme maliyetlerini nasıl düşürürsünüz? Masrafları azaltmanın bir yolu olarak klinik yönetimini buluta taşımaya bir göz atmak isteyebilirsiniz. İşte diş hekimlerinin ve klinik yöneticilerinin dikkate alması gereken 3 önemli fikir:

IT Maliyetlerinden Tasarruf Edin

IT uzmanları hakkında hatırlanması gereken en önemli şeylerden biri, hizmetlerine her zaman ihtiyaç duyulmasıdır. Neden mi? Çünkü kullandığınız donanımlarda sorunlar ortaya çıkacaktır. Bulut tabanlı sisteme geçtiğinizde IT uzmanınıza veda edebileceğinizi söylemiyoruz; bunun yerine, teknik hizmetlere eskisi kadar sık ihtiyaç duymayacağınızı söylüyoruz.

Diş kliniğinizi bulut tabanlı bir yazılımla yönettiğinizde bir sunucuya ihtiyacınız olmaz. Dört ile beş yıl içinde değiştirmeniz gereken sunucuyu kurmak, yapılandırmak ve yönetmek için bir IT uzmanına ihtiyacınız kalmayacaktır. Ayrıca, bir yedekleme sistemi kurmak veya yükseltmeleri yüklemek için bir IT uzmanı desteği gerekliliğini de unutabilirsiniz.

Bulut tabanlı sistem ile donanım gereksinimi yoktur; yalnızca personel için bilgisayarlar ve sağlam bir internet bağlantısı gereklidir. Yerinde bir temsilci gerektirmeyen kullanım ve kurulum kolaylığı nedeniyle kurulum ve eğitim maliyeti de yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Veri Yedekleme Maliyetlerinden Tasarruf Edin

Bulut tabanlı sisteme geçtiğinizde yedekleme maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Günlük yedekleme yapma görevi birçok farklı şekilde gerçekleşir. Bazı uygulamalar, kişisel sağlık bilgilerini harici bir diske veya sürücüye kopyalar. Ardından bu bilgiler gelişigüzel bir şekilde tesis dışında tutulur.

Diş hekimliği kliniklerinde sunucu kullanılmaktadır, ancak sel, yangın veya hırsızlığın sonuçları siz ve kliniğiniz için olumsuz olabilir. Bazı uygulamalar, hasta bilgilerinin bulutta saklanması için bir veri yedekleme hizmeti kullanır. Bulut tabanlı bir yönetim sistemi, sizin veya ekibinizin veri yedekleme ile uğraşma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bulutta, verileriniz birden farklı konumdaki birden çok sunucuya yansıtılır. Bu çoklu depolama ve yedekleme sayesinde olası kayıplar tamamen engellenmiş olur. Medicasimple da bu üst düzey güvenlik önlemlerini alarak, kliniklerdeki veri kaybını önüne geçerek hastalara sunulan servisin üst düzeyde kalmasını amaçlar.

Donanım Maliyetlerinden Tasarruf Edin

Bulut tabanlı bir yönetim sistemi, çok fazla yerel bilgi işlem gücüne ihtiyacınız olmadığı için donanım maliyetlerinizi azaltır. İşlemciler, bellek ve RAM’e yatırım yapmak yerine daha az bir maliyetle dilediğiniz bir bilgisayarı kullanabilirsiniz.

Eğer klinik içi bir sunucu kullanıyorsanız, sunucunuzu 3-5 yılda bir değiştirmelisiniz. Ne kadar çok yatırım yaparsanız, o kadar uzun süre kullanmanız gerekir. Hatırlanması gereken nokta ise her kullanım yılı ile sunucunuzun daha yavaş ve daha az güvenilir hale geleceğidir. Elbette, uygulamanızı buluta taşıdığınızda sunucu ve donanım endişelerinizi tamamen unutabilirsiniz.

Bulut tabanlı sistem, otomatik olarak kendini devamlı olarak güncelleyeceğinden dolayı "en yeni sürüme" yatırım yapmanız gerekmeyecek. Yükseltilecek veya eklenecek sunucu, değiştirilecek başka donanım bulunmayacak.


Bizimle İletişime Geçin

Kliniğinizdeki bilgisayar ya da sunucu donanımına harcanan zamanı, kaynağı ve maliyeti azaltmak istiyorsanız Medicasimple sizin için iyi bir çözüm olacaktır. Hem zaman hem de para kazandıracak bulut tabanlı sistem için bugün Medicasimple ekibiyle iletişime geçin. Daha fazlasını öğrenmek için sales@medicasimple.com adresine e-posta gönderin.

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

06 Ekim 2022 tarihli yeni yönetmeliğe göre diş muayenehanesi açmak için gerekli fiziki şartlar değişti. Bu makalede, uygun klinik ölçüleri ve fiziki standartlarına bakalım.

Sema Türker
January 27, 2023

Vergi Usul Kanunundaki değişiklikler ile fatura ve makbuzların elektronik ortama taşınması ile diş hekimlerinin de e-fatura ve e-smm sistemlerine geçmesi zorunlu hâle gelmiştir.

Sema Türker
January 18, 2023

Ulusal Sağlık Sistemi Verileri, hastanın, tedavi amacıyla sağlık kuruluşuna başvurması ile başlayan tedavi sürecine ilişkin Ulusal Sağlık Sistemi merkezi veritabanına gönderilip işlenen bilgileridir.

Sema Türker
January 12, 2023

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Demo İzle