Maliyetlerinizi Bulut Tabanlı Sistem ile Azaltın

Altug Guzeloglu
October 19, 2021
Maliyetlerinizi Bulut Tabanlı Sistem ile Azaltın

İçindekiler

Teknoloji, diş hekimliği uygulamalarının yönetilme ve pazarlanma şeklini değiştiriyor. Günümüz diş hekimleri, başarılı uygulamaları yürütmek için teknoloji ve veri yönetiminden yararlanmalıdır. Diş kliniklerinin mevcut en yüksek teknolojileri benimsemesi çok önemlidir. Çağımız o kadar hızlı ilerlemektedir ki ayak uyduramayan klinikler zamanla sektörde ön planda olamayacaktır. Fakat diş hekimlerinin düştüğü en büyük yanılgılardan biri, bulut tabanlı diş hekimliği sisteminin ne kadara mal olduğudur. Diş hekimlerinin sandığının aksine bulut tabanlı sistem ile maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

Peki hasta bakımınızın kalitesini etkilemeden işletme maliyetlerini nasıl düşürürsünüz? Masrafları azaltmanın bir yolu olarak klinik yönetimini buluta taşımaya bir göz atmak isteyebilirsiniz. İşte diş hekimlerinin ve klinik yöneticilerinin dikkate alması gereken 3 önemli fikir:

IT Maliyetlerinden Tasarruf Edin

IT uzmanları hakkında hatırlanması gereken en önemli şeylerden biri, hizmetlerine her zaman ihtiyaç duyulmasıdır. Neden mi? Çünkü kullandığınız donanımlarda sorunlar ortaya çıkacaktır. Bulut tabanlı sisteme geçtiğinizde IT uzmanınıza veda edebileceğinizi söylemiyoruz; bunun yerine, teknik hizmetlere eskisi kadar sık ihtiyaç duymayacağınızı söylüyoruz.

Uygulamanızı bulutta yönettiğinizde bir sunucuya ihtiyacınız olmaz. Dört ila beş yıl içinde değiştirmeniz gerekecek olan sunucuyu kurmak, yapılandırmak ve yönetmek için bir IT uzmanına ihtiyacınız kalmayacaktır. Ayrıca, bir yedekleme sistemi kurmak veya yükseltmeleri yüklemek için bir IT uzmanı desteği gerekliliğini de unutabilirsiniz.

Bulut tabanlı sistem ile donanım gereksinimi yoktur; yalnızca personel için bilgisayarlar ve sağlam bir internet bağlantısı gereklidir. Yerinde bir temsilci gerektirmeyen kullanım ve kurulum kolaylığı nedeniyle kurulum ve eğitim maliyeti de yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Veri Yedekleme Maliyetlerinden Tasarruf Edin

Bulut tabanlı sisteme geçtiğinizde yedekleme maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Günlük yedekleme yapma görevi birçok farklı şekilde gerçekleşir. Bazı uygulamalar, kişisel sağlık bilgilerini harici bir diske veya sürücüye kopyalar. Ardından bu bilgileri gelişigüzel bir şekilde tesis dışında tutulur.

Diş hekimliği kliniklerinde sunucu kullanılmaktadır, ancak sel, yangın veya hırsızlığın sonuçları siz ve kliniğiniz için olumsuz olabilir. Bazı uygulamalar, hasta bilgilerinin bulutta saklanması için bir veri yedekleme hizmeti kullanır. Bulut tabanlı bir yönetim sistemi, sizin veya ekibinizin veri yedekleme ile uğraşma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bulutta, verileriniz birden farklı konumdaki birden çok sunucuya yansıtılır. Bu çoklu depolama ve yedekleme sayesinde olası kayıplar tamamen engellenmiş olur. Medicasimple da bu üst düzey güvenlik önlemlerini alarak, kliniklerdeki veri kaybını önüne geçerek hastalara sunulan servisin üst düzeyde kalmasını amaçlar.

Donanım Maliyetlerinden Tasarruf Edin

Bulut tabanlı bir yönetim sistemi, çok fazla yerel bilgi işlem gücüne ihtiyacınız olmadığı için donanım maliyetlerinizi azaltır. İşlemciler, bellek ve RAM’e yatırım yapmak yerine daha az bir maliyetle dilediğiniz bir bilgisayarı kullanabilirsiniz.

Eğer klinik içi bir sunucu kullanıyorsanız, sunucunuzu ise üç ila beş yıl arasında değiştirmelisiniz. Ne kadar çok yatırım yaparsanız, o kadar uzun süre kullanmanız gerekir. Hatırlanması gereken nokta ise her kullanım yılı ile sunucunuzun daha yavaş ve daha az güvenilir hale geleceğidir. Elbette, uygulamanızı buluta taşıdığınızda sunucu ve donanım endişelerinizi tamamen unutabilirsiniz.

Bulut tabanlı sistem, otomatik olarak kendini devamlı olarak güncelleyeceğinden dolayı "en yeni sürüme" yatırım yapmanız gerekmeyecek. Yükseltilecek veya eklenecek sunucu, değiştirilecek başka donanım bulunmayacak.
Bizimle İletişime Geçin

Kliniğinizdeki bilgisayar ya da sunucu donanımına yatırılan zamanı, kaynağı ve maliyeti azaltmak istiyorsanız Medicasimple sizin için iyi bir çözüm olacaktır. Hem zaman hem de para kazandıracak bulut tabanlı sistem için bugün Medicasimple ekibiyle iletişime geçin. Daha fazlasını öğrenmek için sales@medicasimple.com adresine e-posta gönderin.

Düzenli Olarak Makale Alın
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Hem kendiniz hem de hasta memnuniyeti için stres yönetimini iyi yapmalısınız. Peki ama nasıl?

Nisa Atıcı
October 22, 2021
4 dk

Günümüzde hala birçok diş kliniğinde randevuları planlamak için telefon görüşmesi yapmak gerekiyor. Bu durum, hastaların bir sonraki randevu planlamasında isteksiz davranmasına yol açabiliyor.

Nisa Atıcı
October 22, 2021
4 dk

Diş hekimliğinde başarınızı etkileyen en önemli faktörlerden biri de finans yönetimidir. Finansal açıdan kliniğinizi doğru yönetemiyorsanız kliniğinizin işleyişini sürdüremezsiniz.

Nisa Atıcı
October 13, 2021
4 dk

Bir sonraki blog yazımızı almak
ister misiniz?

Her zaman en kaliteli içerikleri oluşturmaya çalışıyoruz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Bugün Medicasimple ile tanışabilirsiniz.
Medicasimple'ın kliniğinize nasıl fayda sağlayacağını öğrenmek için demo talep edin.
Randevu Oluştur.